Naciśnij enter aby wyszukać

Ultradźwięki w rehabilitacji zwierząt

W przypadku rehabilitacji psów i kotów stosuje się tzw. lecznicze fale dźwiękowe, są to drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20.000 Hz. Wpływ ultradźwięków na organizm zwierząt polega na tzw. mikromasażu tkanek, czyli zmianom mechanicznym spowodowanych różnicą ciśnień w przebiegu fali. Dodatkowo ultradźwięki wytwarzają ciepło oraz mają wpływ fizykochemiczny na tkanki, stymulują układ nerwowy oraz współczulny wywołując reakcje w narządach objętych procesem chorobowym.

DZIAŁANIE:

 • Przeciwbólowe i przeciwzapalne
 • Przyspieszenie przepływu limfy i zwiększenie procesu wchłaniania
  – zmniejszają nadmierne napięcie mięśni
 • Wytwarzają w tkankach ciepło i stan przekrwienia czynnego
 • Zwiększają rozciągliwość tkanki łącznej w bliznach, przykurczach, zwłóknianych mięśniach i torebkach stawowych
 • Leczenie uszkodzeń pochewki
 • Skuteczne leczenie entezopatii

Cztery powody, dla których warto nas wybrać:

Wiedza i doświadczenie

W Gabinecie Rehabilitacji Z Psitupem wkładamy całe nasze serca, wiedzę i doświadczenie w podniesienie standardu życia wszystkich czworonożnych domowników.

Nowoczesny sprzęt

Pracujemy na najbardziej zaawansowanym i nowoczesnym sprzętem dostępnym w Małopolsce, walcząc z bólem i ograniczeniami ruchowymi.

Przyjazna lokalizacja

Znajdujemy się w cichym i spokojnym otoczeniu kompleksu budynków o działalności medycznej.

Dla każdego pupila

Bez względu na to, czy Państwa pupil jest statecznym seniorem, zwierzęcym atletą, ma problemy z nadwagą, jest po operacji lub zabiegu, czy cierpi na schorzenie układu ruchu, w naszym gabinecie zwierzak będzie "zaopiekowany" z największą troską i oddaniem, w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę i techniki opieki rehabilitacyjnej.

  obrazek kontaktowy
  Umów się na spotkanie

  Zadzwoń: +48 794-422-830
  Po wysłaniu zapytania odpowiemy w przeciągu 48h odnośnie dostępności terminu. Jeżeli zależy Ci na czasie prosimy o kontakt telefoniczny.