Naciśnij enter aby wyszukać

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja zwierząt to działanie wspomagające leczenie weterynaryjne poprzez przywrócenie choremu zwierzęciu sprawności fizycznej i psychicznej oraz przystosowanie go do zmienionych warunków życia. Jest to także zwalczanie bólu i dyskomfortu podczas codziennych czynności. Najważniejszymi celami rehabilitacji zwierząt są :

  • Poprawa funkcjonowania mięśniowo-nerwowego
  • Poprawa równowagi i wydajności organizmu
  • Zwiększenie świadomości sensorycznej ciała zwierzęcia
  • Zwiększenie zakresu pracy stawów i mięśni
  • Wzmocnienie mięśni
  • Przyspieszenie gojenia się ran
  • Zmniejszenie lub zlikwidowanie bólu – poprawa komfortu ruchu
  • Utrzymanie prawidłowej wagi
  • Przywrócenie lub utrzymanie sprawności fizycznej zwierzęcia

Dla kogo?

W Gabinecie Rehabilitacji zwierząt Z Psitupem chcemy sprawić, aby Państwa ukochany czworonóg cieszył się długim i aktywnym życiem. Nasi pacjenci : 

Psi i koci seniorzy – ogromne postępy w weterynarii spowodowały, że możemy cieszyć się towarzystwem naszych futrzastych przyjaciół coraz dłużej. Jednak, u naszych towarzyszy coraz cześciej też obserwujemy pojawiające się objawy typowe dla starszych zwierzą, takie jak choroby zwyrodnieniowe stawów oraz różne schorzenia nerwowo-mięśniowe. Wielu właścicieli zakłada, że to starość jest odpowiedzialna za spowolnienie ich psa lub koa, ich brak energii i osowiałość. Bardzo często jednak prawdziwym winowajcą nie jest osławiona starość, jest nim po prostu ból. W celu poprawy komfortu życia zwierząt staramy się odciążyc ich stawy poprzez rozbudowę tkanki mięśniowej, zwiększyć zakresy ruchuowe kończyn, uelastycznić ciało i zniwelować bolesność poprzez różne zbiegi fizykoterapeutyczne i różne formy aktywności.

Zwierzaki po operacjach i zabiegach – w przypadku tej grupy, zoofizjoterapię należy rozpocząć już od pierwszego dnia po zabiegu. Każdy dzień zwłoki w stymulowaniu mięśni w obszarze urazu, drastycznie wydłuża czas powrotu do sprawności. Dzieje się tak dlatego,że odbudowa masy mięsniowej trwa kilkukrotnie dłużej niż proces jej utraty. Proponujemy duży wybór zabiegów fizykoterapeutycznych, które można stosować już od pierwszych dni po operacji. Fizykoterapię wykorzystujemy tutaj m.in do zwalczania bólu ostrego, przyspieszenia procesu gojenia się ran, stymulowania kości i mięśni do regeneracji, a także przygotowania zwierzęcia do stopniowo wprowadzanych ćwiczeń aktywnych.

Zwierzaki otyłe – zapalenia stawów, choroby serca, raki, cukrzyce, uszkodzenia wiązadeł i zmniejszona oczekiwana długość życia to czołowe problemy zwierzaków z nadwagą. Dlatego tak ważne jest,żeby zareagować i pomóc zwierzakowi wrócić do formy zanim powyższe choroby dadzą o sobie znać. Polecamy tutaj treningi na bieżni wodnej oraz nasz mały tor przeszkód. Dla bardzo ciężkich pacjentów istnieje opcja podwieszenia w początkowych fazach utraty wagi.

Sportowcy – służymy pomocą w utrzymywaniu dobrej kondycji fizycznej poza sezonem, zwiększeniu elastyczności i poprawie wydajności każdego futrzastego atlety. W naszym gabinecie posiadamy najnowocześniejszą bieżnię wodną na rynku. Treningi na bieżni wodnej świetnie rozbudowywują muskulaurę nie obciążając stawów, a co za tym idzie, w przypadku psich spotowców, zmnijeszają ryzyko kontuzji. Polecamy także trening równowagi na naszej mini salce dog-fitness.